(ВИДЕО) Непечен десерт со „плазма“ готов за 15. минути

Состојки:
600 г мелена плазма
350 г шеќер во прав
1 кесичка ванилин шеќер
350 г маргарин
350 г сок од портокал
100 г мелени ореви или лешници (
Глазура:
100 г чоколадо
или шлаг
Подготовката можете да ја видите во видеото подолу:


Фото: Принтскрин/Youtube.com

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ЖИВОТ ВО ЗАЕДНИЦА – 1.500 луѓе споделиле 12. клучни совети за среќен брак

Разговарајте за сè отворено, особено за она што ве боли… Кога се оженил, американскиот автор …