(ВИДЕО+ФОТО) ЕМОТИВНО И ТАЖНО: Последна порака, додека умирал од корона, на саканата жена!

Само неколку часа пред да почине од компликации предизвикани од ковид 19, еден човек од Тексас и напишал трогателно љубовно писмо на својата сопруга со која бил во брак 21. година.
45-годишниот Били Лоредо бил примен во болница во Мекален, Тексас, на Денот на благодарноста и починал две и пол недели подоцна од последиците од инфекција со коронавирус.


Но, непосредно пред Били да биде интубиран, тој одвоил момент и напишал е-маил на неговата сопруга Соња Кипурос.
Тој го напишал ова:
„Сакам да знаеш дека секој ден се борам за својот живот. Ова го правам за тебе, да се видиме повторно. Ти си најважната личност во мојот живот и ми недостасуваш секој ден.Знам дека не сум секогаш совршен човек каков што сакам да бидам, но давам се од себе. Ти а мене секогаш бевше совршена, дури и кога велев „не“ и кога бев лут. Во 99 проценти од случаите, јас не бев во право, а ти си во право и јас го сакам тоа.
Ако го преживеам ова, ветувам дека ќе бидам подобар човек, во добро, во животот и како сопруг. Ти го заслужуваш најдоброто и ако добијам втора шанса ќе ти го дадам.


Ако не успеам, сакам да знаеш дека живеев среќен, прекрасен живот со тебе и дека никогаш не би го заменил за целото богатство на светот.
Исто така, сакам да бидеш среќна и да продолжиш да го живееш животот без мене и без жалење. Имавме свое време и беше прекрасно. Те сакам и многу ми недостигаш. Јас ќе продолжам да се борам.
Со љубов, Били “.

Неговата сопруга Соња раскажала дека Били првично имала лесни симптоми, но потоа неговата состојба одеднаш се влошила. Претходно немал здравствени проблеми.
„Мислам дека тој се обидуваше да ми даде дозвола да бидам среќна без него. Тешко беше тоа да се прочита. Но, тој се грижеше за мене и за сè, па не сум изненаден што го напиша тоа“, рекла Соња за писмото.


Таа додала дека сега го споделува писмото на нејзиниот сопруг за да им покаже на другите колку е опасен вирусот.
„Бидете внимателни да не се заразите и да не заразувате други“, предупредила таа.

Фото: Facebook/Billy A. Loredo

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Германски вирусолог порачал дека вирусот нема да не напушти: „И’ догодина ќе мораме да се вакцинираме!“

Шефот на германскиот независен советодавен панел за вакцинација, вирусологот Томас Мертенс, вчера изјавил дека е …