(ВИДЕО+ФОТО) ГЕОРГИНА ВО ДУБАИ ГО ЗАСЕНИЛА РОНАЛДО: Сите очи биле вперени во нејзиниот шлиц!

Асот на Јувентус, Кристијано Роналдо беше прогласен за најдобар фудбалер на векот на церемонијата на доделувањето на „Globe Soccer Awards“ во Дубаи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ale 🤍 (@crisgina.7_italy)

Португалецот дојде на доделувањето на наградите со својата свршеница Геороргина Родригез, која со својот изглед го засенила Кристијано и сите присутни ги оставила без здив.

Георгина на церемонијата дошла во прекрасен црвен фустан со длабок шлиц, па нејзините нозе биле во преден план.

Роналдо бојата на вратоврската ја ускладил со фустанот на неговата мила.

Видео и фото: www.instagram.com/explore/locations/488730244510192/globe-soccer/

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

ПОДОБРЕТЕ ја вашата врска со едноставна ВЕЖБА од само 30. секунди!

Сите сигурно сте ја минувале фазата на идеализација на партнерот и ова е нормална појава, …