(ВИДЕО) Внукот за Божик од баба му барал PS5 – добил подарок кој нема да го заборави

Внукот не знаел дали да се смее или да плаче кога го отворил божиќниот подарок што го добил од баба му. Имено, тој се надевал на конзола PS5, но неговата баба решила да го измами.
Штом ја виде торбата, знаеше дека може да очекува шпатула.
Наместо PlayStation 5, тој добил миризлива свеќа со оригиналниот натпис.
„Свеќа PS5. Мириса како да не си ја добил конзолата”.

@tameekalalAnd the tradition of his Nanny being an asshole continues…. ##fyp @mybirdsmall ##ps5

♬ original sound – Tamera Truxillo Lall

Измамениот внук се смеел затоа што неговата баба правела генијални шеги секоја година, но тој не го очекувал ова.
Видеото е прегледано повеќе од 3. милиони пати на TikTok, и собрал над половина милион лајкови.
„Сакам да бидам таква баба“, „Ова е најдоброто божиќно видео што го видов денес“, се некои од коментарите на луѓето кои биле воодушевени од идејата на баба.

Фото: TikTok

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за четврток, 24.06.2021: Ве чека пријатно изненадување и убав гест од некого. Покажете искрена благодарност, доброто се враќа со добро…

Овен Љубов: Не дозволувајте да бидете „лесна мета“ пред личност која има невообичаени емотивни мотиви. …