(ВИДЕО) АВТОМОБИЛИ „летаат“ по патот: Снегот направил хаос во Анкара – возачите потполно немоќни!

Подмрзнатите коловози создале големи проблеми во Анкара, Турција.
Едно 13-годишно дете ги снимало автомобилите како се лизгаат по стрмна ледена улица.
Возачите биле прилично беспомошни и ја изгубиле контрола над автомобилите, па многумина се судрија на патот.
Споредтурските медиуми биле оштетени повеќе од десет автомобили.


Фото: Принтскрин/Youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Каква е поврзаноста помеѓу контактот со очи и заљубеноста? Научниците имаат интересни одговори!

Се прашувате дали личноста што ви се допаѓа ги споделува вашите чувства? Психологијата вели дека …