(ФОТО) Ниту овој Кевин нема да го заборави Божик: Ја повлекол рачката на апарат во Лас Вегас и се случило ЧУДО!

Празниците донесуваат чувство на среќа затоа што поминуваме време со своите најблиски
Бадник му донел малку поинаква емоција на Кевин, бидејќи освоил 15,5 милиони долари во казино во Лас Вегас.
Божиќно чудо за Кевин е тоа што тој освоил 15.491.103 долари обидувајќи си ја среќата на еден од автоматите во Лас Вегас.
Веста ја потврдило казиното „Сункуст“ на Твитер, наведувајќи дека Кевин дошол до добивка од 15. милиони долари откако вметнал 40 долари во автоматот.

Ова е најголемата победа на автоматите во последните осум години во цела Невада, американската сојузна држава каде се наоѓа светската престолнина на игрите на среќа – Лас Вегас.
Среќниот добитник, кој од безбедносни причини е познат само како Кевин, открил дека сè уште живее на Алјаска, но дека често доаѓа во Лас Вегас.
Тој добивката ќе ја искористи за понатамошна развој на својата компанија.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

11 знаци дека мажот се откажува од вашата врска

Тажната вистина е дека дури и ако сте подготвени да поминете низ хаос само за …