(ФОТО) Ах, тој „песочен часовник“: Ова се убавиците поради кои облините се во мода

Можеби на модните писти засекогаш ќе доминираат „слабите“, но во реалниот свет фигурата на песочен часовник е симбол на сексепил.
Овие 15. жени се посебно заслужни за тоа дека облините се засекогаш во мода.

Ракел Велч


 

View this post on Instagram

 


A post shared by Jeff Clayton (@antiseenjc)

Ким Новак

Џејн Менсфилд

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vulox Vanity (@vuloxvanity)

Мерилин Монро

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marilyn Monroe (@marilynmonroe)

Урсула Андрес

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ERIN CONNOR 🌟 (@erinconnor)

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПАРТНЕРОТ ФЛЕРТУВА СО ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛКИ: Еве како да откриете дали се работи за МИКРО-ИЗМАМА

Иако сте во врска неколку месеци, сепак вашиот партнер се допишува со поранешната девојка на …