Мала победа на Бред над Анџелина: Празниците се негови!

Иако нивната долготрајна правна битка за старателство над децата не е завршена, Бред Пит и неговата поранешна сопруга Анџелина Џоли успеале да постигнат договор за Божиќните празници што ќе ги поминат со своите три биолошки деца – ќерката Шајло и дванаесетгодишните близнаци Нокс и Вивиен.
Според магазинот „US Weekly“, времето на Пит за време на празниците со децата ќе биде ограничено.
„Децата ќе можат да го поминат Бадник со него“, посочува изворот за списанието, кој понатаму објаснува како двојката претходно зборувала за празниците да ги поминат како семејство, кога на почетокот на годината успеале да најдат „заеднички јазик“. Сепак, оттогаш плановите се променија.
„Бред и Анџелина се подеднакво одговорни за тековната судска драма, а нивните деца станаа колатерална жртва“, додал изворот.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Brad Pitt (@bradpittofflcial)


Глобалната пандемија на коронавирусот оваа година ја спречи познатата оскаровка во нејзината хуманитарната работа надвор од Соединетите држави, а за да ги однесе своите биолошки и посвоени деца во хуманитарни мисии низ целиот свет, според судската одлука, требаше да побара одобрение од Бред Пит


Поранешната холивудска двојка беше вклучена во бесконечна битка за старателство над децата која се одолговлече и траеше до април 2019 година, а сè започна во септември 2016 година, кога Анџелина Џоли поднесе барање за развод од актерот.

Покрај четиринаесетгодишната Шајло и дванаесетгодишните близнаци, битката за старателство над Бред Пит и Анџелина Џоли подеднакво ги погодува и седумнаесетгодишната Пакс и петнаесетгодишната Захара. Првото посвоено дете на Анџелина, момчето Мадокс од Камбоџа, овој август го прослави својот 19-ти роденден.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Brad and Angelina (@brangelinaalways)

Ова лето, Џоли се обиде да го отстрани приватниот судија – Џон Одеркирк – од бракоразводната парница со Пит, бидејќи тој наводно негувал блиски односи со адвокатите на Пит. Тимот на Пит одговори на обвинувањата на Џоли со судски документи кои докажуваат дека Одеркирк, кој ја служел венчавката на двојката во 2014 година, ги информирал сите страни за наводниот судир на интереси.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Brad and Angelina (@brangelinaalways)

„Колку подолго тоа работи, толку поголема штета им нанесуваат на децата“, рекол еден познаник на парот за „The Post“ во август.
„Ова е игра што таа ја игра. Таа сè уште го има поголемиот дел од времето со децата во однос на него и се обидува да ја одржи таквата состојба што е можно подолго“.

Фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Познатиот композитор е целосно уништен: „Скршен сум, не напушти пред неколку часа“

Еден од најпознатите британски композитори, Ендрју Лојд Вебер, објави дека неговиот најстар син Николас починал …