Дали е ова иднината на заштитните маски?

Човек со необична маска го привлекол вниманието пред се поради продолжениот дел…
Дали е ова иднината на заштитните маски со кои колку – толку ќе се одржува социјалното растојание.
Од појавувањето на корона вируот видовме секакви заштитни маски но се чини дека оваа е меѓу пооргиналните.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

5-ти декември, Светски Ден на волонтерството

Волонтерството претставува основа за социјално и економско трансформирање преку кое се обезбедува трајно влијание заради …