(ВИДЕО) Џо Бајден вакцината за корона ја примил пред тв камерите: Посебно им се заблагодарил на лекарите и испратил порака до граѓаните!

Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден, им се придружил на политичарите кои ја примија вакцината против вирусот корона пред тв камерите.
Со тоа, тој исто така сакал да го убеди американскиот народ дека вакцините на Фајзер се безбедни, пренесуваат локалните медиуми.
Бајден рекол дека неговата сопруга била вакцинирана порано дента.
„Ние им должиме многу на овие луѓе – научници и други кои го овозможија ова, луѓе кои се на првата линија, како и на сите оние кои беа ангажирани во клиничката работа“, рекол тој.

Тој исто така рекол дека не треба да патуваат ако не е потребно.
Меѓу високите американски официјални лица кои веќе ја примиле вакцината се актуелниот потпретседател Мајк Пенс, спикерот на Претставничкиот дом Ненси Пелоси и други.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Идеи за уредување: Како малиот стан да изгледа пространо!

Дизајнерката за уредување на ентериери Челзи Браун живее во стан од 48. квадратни метри во …