(ВИДЕО) Иги Поп објавил нова глобална ковид химна

Иги Поп штотуку објави нова химна за пандемијата на коронавирус наречена „Валкан мал вирус“.
Песната ја напишал заедно со Леран Томас, а текстот на песната е доста метафоричен и совршено го прикажува коронавирусот како таков.
Иги Поп сподели и кратко, едноминутно видео, во кое зборува за текстот на песната.
„За мене беше важно да напишам добар текст, не нешто премногу емотивно или длабоко, само нешто директно – како новинарите“, вели тој.

Подолу можете да ја преслушате песната.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Славната тенисерка родила девојче и открила кое популарно име и го дала

Каролина Возниацки стана мајка. Поранешната данска тенисерка со нејзиниот сопруг и поранешна НБА sвезда Дејвид …