Шехерезада се откажува од глумата: Приоритет сопругот и децата

Популарната турска актерка Бергузар Корел истакнала дека можеби нема да се врати на ТВ екраните.

Причината за тоа е едноставна и лична. Актерката истакнала дека повеќе не може да работи во ист интензитет и ритам како порано. Сега им дава предност на своите деца и семејството. Таа не е подготвена за големи жртви како порано. Таа сака да поминува што повеќе време со своите деца и да биде таму додека растат.
Судејќи според она што Бергузар Корел го истакна неколку пати сега, многу е реално дека актерката нема да се врати во ТВ сериите. Барем не во догледно време. Работата на серија на дигитални платформи е различна, и преостанува многу повеќе слободно време. Затоа е подготвена да прифати улога во една од таквите серии.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) Полицијата упаднала на илегална трка и пресретнала 45. егзотични возила

Во Хонг Конг нема шеги со силите на редот. По најавата за подготовка на друга …