(ВИДЕО) Микс од две состојки ги отстранува сите дамки

Различни купечки и домашни средства за чистење ветуваат сјај и белина на бањата и кујната. Во сето ова, се издвојува прилично необична мешавина од две состојки, која секој може да ја направи, и за која велат дека ги отстранува сите дамки.
Малкумина кога ќе помислат на Кока-Кола, и не помислуваат дека со неа можеме да исчистиме сè во куќата , пишуваат на веб-страницата Cleanmyspace.com.

И дека има нешто во тоа, покажува видео на Јутјуб. Јасно е како можеме да ги исчистиме бањата и кујната со Кока-Кола и да ги отстраниме сите упорни дамки.
Сè што треба да направите е да измешате малку Кока-Кола и паста за заби во шише со распрснувач. Протресете го, а потоа испрскајте го местото што сакате да го исчистите, малку тријте со сунѓер и избришете го со крпа.
И ќе видите како сè ќе биде кристално чисто.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Видео од кражба кое никого не остава рамнодушен: ВАКА разбојникот се однесувал кон уплашената баба!

Видео за кражба во Бразил, кое никого не остава рамнодушен… Видеото, со скоро три милиони …