(ВИДЕО) ОВА СИГУРНО ЌЕ ВЕ НАСМЕЕ: Ова видео е најлудата работа на интернет

На социјалните мрежи, вклучувајќи ја и Parler , на кој се преселиле приврзаниците на американскиот претседател во заминување Доналд Трамп, се вели дека Трамп треба да одбие да го напушти своето место во Белата куќа заради протести. Сепак, оние кои едвај чекаат да му го видат грбот, како одговор на ваквите идеи на приврзаниците на Трамп, споделија клип кој брзо стана вирален.
Сè започна кога на Parler , десничарска и конзервативна платформа каде што се’ повеќе се собираат приврзаници на Трамп, некој напишал дека Трамп треба да одбие физички да ја напушти Белата куќа, односно едноставно да не станува од столот кога ќе дојде време.
Не требаше долго за овој клип, за кој противниците на Трамп го нарекоа „брилијантен“, „забавен“ и „најсмешниот на Интернет сега“, да се прошири на мрежите, а на монтираниот клип се гледа Трамп во фотелја, сето тоа додека зборува „украдените избори“, неколку луѓе едноставно го изнесуваат од Овалната соба.


Видео и фото: Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Хоророт што го преживеала оваа жена не би му го посакале ниту на најлошиот непријател: Била силувана осум часа, а потоа полиена со киселина!

Кејти Пајпер била мис и модел на врвот на нејзината кариера кога нејзиното момче најмило …