И’ Емануел Макрон позитивен на корона

Францускиот претседател Емануел Макрон е позитивен на коронавирус
Макрон е последниот во низата светски лидери кој има ковид 19.
Пред него корона имаа британскиот премиер Борис Џонсон и претседателот на САД, Доналд Трамп.
Елисејската палата објави дека Макрон бил тестиран веднаш штом кај него се појавиле првите симптоми.
Францускиот претседател сега е во самоизолација од каде ќе продолжи да ги извршува своите должности, беше објавено од неговиот кабинет.

Видео и фото: www.facebook.com/EmmanuelMacron/

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА – ПОВТОРНО ПОЧИНАТИ: Денеска се регистрирани 10. нови случаи на Ковид 19 – Пријавени се три починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа …