(ФОТО) ИМАЛЕ МНОГУ СРЕЌА ШТО НЕ НАСТРАДАЛЕ – НА ПЛАЖА ПРОНАШЛЕ МИСТЕРИОЗЕН ПРЕДМЕТ! Мислеле дека е фосил, а потоа дома СЕ’ експлодирало!

Џеси Круз (38) и нејзината ќерка Изабела (8) помислиле дека на плажа пронашле фосил или коска. Се испоставило дека е предмет опасен по живот.
Џеси Круз споделила слики на мистериозниот предмет на социјалните мрежи, прашувајќи ги другите дали знаат за што станува збор. Една жена напишала дека тоа најверојатно кит го исфрлил од стомакот, па затоа треба да се пробие со врела игла за да се види дали ќе излезе бел чад.
„Само што се претвори во огнена топка. Ќерка ми врескаше и излета од задната врата. Ја фатив гранатата и ја фрлив во мијалникот”, рекла мајката.
Гранатата експлодирала и предизвикала големи штети во кујната. Џеси истакнала дека таа и нејзината ќерка биле во животна опасност.
Таа истрчала на спратот за да земе влажна крпа и да се обиде да го изгасне огнот со неа. Таа успеала да спаси четири мачети и две кучиња. Соседите повикале брза помош, а пожарникарот и рекол дека станува збор за граната што е најверојатно од Втората светска војна, како и дека некои гаранти од тој период биле покриени со восок.
Џеси рекла дека ништо не ја претскажало несреќата и дека предметот што го нашла на плажа со нејзината ќерка бил тежок како кутија со шеќер, и дека ништо не покажувало дека станува збор за граната.
„Имавме многу среќа, сè можеше да биде многу полошо“, рече мама.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА – ДВЕ ЛИЦА ПОЧИНАЛЕ: Денеска се регистрирани 74. нови случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:  Во последните 24 часа …