(ФОТО) „Вог“ ги избрал 5-те најдобро облечени жени во 2020 година!?

Крајот на годината е времето кога направиме преглед и погледнуваме наназад на сработеното во претходниот период. Така магазинот „Вог“ решил да ги прогласи 5-те најдобро облечени жени во 2020. година.
Оваа година, мора да речеме, дека беше поразлична од сите други. Сите големи настани беа откажани, а славните дами немаа можност да прошетаат со нивните најлуксузни тоалети. Сепак, некои дами успеаја да се истакнат, а ова се 5-те најдобро обучени според уредникот на Вог:

Грофицата Софи
grofica Sofij, Grofica Sofi
Рене Зелвегер
Rene Zelveger

Зое Кравиц

Zoe Kravic

Марго Роби

Margo Robi

Зендеја

Zendeja

 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) 5. ГОДИНИ БИЛА КАЛУЃЕРКА, А ПОТОА ДОНЕЛА ЖИВОТНА ОДЛУКА: Денес е мажена жена и мајка на шест деца!

Поранешна калуѓерка раскажала дека била калуѓерка во манастир пет години и одлучила да го промени …