(ВИДЕО) Не можел да чека нов „Ламборџини“ – си направил свој!

Lamborghini Huracan е навистина спектакуларен автомобил и многумина не можат да го дочекаат, но овој господин решил да го направи самиот.
Значи, овој јутубер едвај го чекал новиот Lamborghini Huracan и си направил свој и го нарекол – Huracan Evo Aperta.
Автомобилот нема да има возач, но тоа не е единственото што го прави посебен, постојат различни детали изработени од јаглеродни влакна, дури и специјално изработен заден дифузор, а доаѓа во специјална жолта боја.
Поради тоа, тие ќе биде само попривлечен.
Го придвижува 5,2-литарски V10 мотор со компресор кој може да испорача 840 КС.
Одлично, зарем не?

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Иновација во која се вложени повеќе од 8 милијарди долари– IQOS

 Филип Морис Интернешнл (ФМИ) прави трансформација во тутунската индустрија со цел да создаде иднина без …