(ФОТО) ОДМОР ВО АФРИКА – Деми Роуз во секси корсет ги открила атрибутите – само за оние со јако срце!

Повеќе од 15 милиони луѓе ја следат на Инстаграм, а повеќето од оние кои ја коментираа објавата напишале дека премалку се облекла…
Манекенката Деми Роуз (25) веќе долго време, поради пандемијата на корона вирус, седела дома па се плашела дека и таа ќе се зарази, но сега очигледно тој страв е зад неа. Деновиве таа ја посетила Африка, поточно, Танзанија.
„Ова беше најдобриот ден во мојот живот. Најдобриот тим. Африка, убава си“, напишала инфлуенсерката.
Повеќе од 15 милиони луѓе ја следат на Инстаграм, а повеќето од оние кои ја коментираа објавата напишале дека премалку се облекла. Ех, тие очигледно не знаеле дека Деми може да „повлече“ уште посилно.

 

loading...

View this post on Instagram

 

A post shared by Demi 🌹 (@demirose)


Веќе следниот ден таа позирала во корсет, што на многумина им го свртело вниманието на нејзиниот буен задник. Додуша, таа објавила две фотографии, а другата е насочена кон нејзините гради, па има поголеми шанси да ги расположи сите што ја следат.
„Ќе ве однесам на сафари“, објаснила Деми. Таа навистина не требало да ги убедува своите следбеници да бидат нивен водач, а бројни волонтери се „запишале“ во коментарите.


 

View this post on Instagram

 

A post shared by Demi 🌹 (@demirose)

„Да, одам со тебе до крајот на светот ако е потребно“, коментирал еден, а друг додал:
„Избери ме и ќе бидеш најсреќна досега. Ние сме совршен пар“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Demi 🌹 (@demirose)

Деми скоро никогаш не реагирала на комплиментите или критиките на оние што ја следат затоа што едноставно се премногу, но во неколку наврати таа истакнала дека од срце се смеела откако ги прочитала предлозите за брак.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Demi 🌹 (@demirose)

Фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што е СЕКСОДУС? Овој „ТРЕНД“ го зафати светот и се помалку луѓе водат љубов…

Пандемијата на корона вирусот во голема мера влијаеше на нашите животи, особено на здравствениот сегмент, …