(ФОТО) Невеста збеснала кога ја видела фотографијата: „Не штедете на фотографиите од венчавката!“

ЕДНА жена на потежок начин се уверила дека не вреди да се штеди на свадбени фотографи.
Неименувана жена вели дека кога го чистела плакарот и го нашла албумот од свадбата се потсетила зошто никогаш не погледнала во него. На она што би било симпатична фотографија, младенците стојат во пролазот со своите деверуши и кумови од страна. Единствениот проблем е што лицето на невестата е практично невидливо.

„Не штедете на својот свадбен фотограф“, рекла жената чија фотографија стана вирална откако беше објавена на популарната страница на Инстаграм, awkwardfamilyphotos.
Објавата добила повеќе од 15.000 лајкови и многумина насмеала, иако ги имало и оние кои и порачале на жената дека сочувствуват со неа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за среда, 23.06.2021: Вие сакате да го почитувате меѓусебниот договор, но забележувате дека партнерот има различни интереси и смислува некои „тајни планови“…

Овен Љубов: Анализирајте ја повнимателно личноста што ви се допаѓа. Склони сте на чести промени …