(ВИДЕО) Игор Џамбазов со музички поздрав до Борисов и Каракачанов: Нова верзија на познатата „Бела, чао“!

Игор Џамбазов кој и е добро познат на македонската јавност според бројните активности, редовно ги следи и настаните, па после „ветото“ од Бугарија со песна ги поздрави бугарскиот премиер – Борис Борисов и неговиот министер за одбрана Красимир Каракачанов.
За музичкиот поздрав ја избра песната „Бела чао“, но, секако, со изменет текст.
Игор на горе споменатите во песната им порачува – „Партиџано – тоа ме ние, а вие сте тие другите..:“
Изведбата на Игор можете да ја погледнете во видеото подолу:

Е, ако ви е чудно што Игор маската ја има ставено преку очите, појасно ќе ви стане на видеото на ОВОЈ  линк!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА – ПОВТОРНО ПОЧИНАТИ: Денеска се регистрирани 10. нови случаи на Ковид 19 – Пријавени се три починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа …