Хороскопски знак кој е секси, но љубоморен и посесивен: Каков е секој знак по овие прашања?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Тој е полн со сексуални идеи и желби и е одличен заводник, но може да биде многу напорен.
Станува збор за Скорпија.
Нај љубоморен знак на Зодијакот е Скорпија, и тој гледа во сè причина за сомнеж. Припадниците на овој знак, иако и самите знаат дека зрачат со силен сексапил и се многу еротични, ќе им пречи доколку нивниот партнер е таков. Тие се најсреќни во врската со некој кој е подготвен целосно да им се посвети на нив.
Кај другите хороскопски знаци, дозата на љубомора варира, од фактот дека таа е скоро непостоечка, до случаи кои се многу слични на Скорпијата.

Овен
Тој е прилично љубоморен, далеку над она што може да го наречете нормално, покажувајќи колку се грижи за својот партнер. Тој е страствен во љубовта, па затоа и неговите љубоморни испади се подеднакво страствени.


Бик
Умерената љубомора го означува овој знак, но тие не сакаат да бидат такви бидејќи им е напорно. Тие сакаат стабилни врски во кои нема да имаат причина да бидат љубоморни. Сепак, понекогаш е посилно од нив, па затоа спаѓаат во категоријата над просечни љубоморни. Тие самите се силни кога станува збор за искушенијата.

Близнаци
Тие не се премногу љубоморни затоа што и самите сакаат да флертуваат и да бидат во центарот на вниманието. Тие не ги сметаат причина за љубомора туѓите погледи на партнерот, ниту за неговата прекумерна поврзаност со спротивниот пол. Меѓутоа, кога ќе ги фати љубоморен напад, тие можат да бидат досадни со прашања и коментари – како мувите.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

4 хороскопски знаци за кои јуни 2023 година ќе биде месец за паметење

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …