(ФОТО) Девојче навредувале дека е дебела, а нејзиниот брутален договор многумина разнежнил

МЕЛ Вотс од Австралија редовно ги споделува своите родителски авантури на социјалните мрежи и признава дека понекогаш се плаши дека нејзиниот стил на воспитување не функционира. Но, се чини дека нејзината најстара ќерка само што ја разуверила.
Имено, Али Мел, мама Ајден, Ајви, Инди и Сони, откако нејзината најстара ќерка се спротивстави на девојчето кое ја навредило на најдобар можен начин, признала дека не може да биде погорда.
И покрај тоа што ја повредиле грдите коментари за нејзината тежина, осумгодишната Ајви напишала многу искрено писмо до девојка од нејзиниот клас.
„Во многу наврати бев загрижена дека мојот стил на родителство не функционира, некои од моите деца беа потешки за воспитување од другите деца, некои беа почувствителни, а некои беа многу посилни во одредени аспекти“, напишала оваа мајка заедно со фотографијата на споменатото писмо.

„Тоа е исто како да малтретирате некого. Не мислам дека треба да се однесувате така кон мене”, напишало девојчето на почетокот, признавајќи дека поради грдите коментари се обидела да процени сама дали нешто не е во ред со нејзиниот изглед и тело.
„Но, ова е моето тело и го сакам тоа што сум и никогаш нема да го променам тоа и не ми е гајле што мислат другите луѓе или ти за мене, но знам дека ме сакаат мајка ми, тато и семејството“, истакнало девојчето.
Покрај тоа, таа напишала дека не сака постојано да се мери, но „има чувство дека мора затоа што веќе ја нарекуваат дебела“.
„Но, јас сум убава и не ми е гајле колку сум тешка, затоа те молам само престани. Не ми се допаѓа сето тоа”, заклучила јасно храбрата девојка.
Мел била горда на својата ќерка која сезазела за себе на интелигентен, но и восхитувачки начин. Таа исто така истакнала дека другото девојче сфатила дека ја повредила Ајви и дека повторно станале пријателки.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Мрачна тајна на Хали Бери: Својот изглед го должи на болеста!

Од доцните осумдесетти години на минатиот век глумицата се бори со свирепа болест…   View …