Новинарка еден ден јадела како Меган Маркл – Еве како сето тоа поминало!

Новинарката на „Елит дејли“, Џулија Гуера, одлучила еден ден да ја прилагоди својата исхрана според менито на Меган Маркл. Притоа, таа се водела од она што Меган го рекла во интервју за Delish.
Како што рекла, денот го започнува со чаша топла вода со свежо исцеден лимон.
„Толку многу здравје, толку многу благодат што не можам да ја издржам. Буквално, не можев да го издржам ова. Работата е во тоа, јас презирам вода со лимон и уште повеќе ја мразам кога е топла. Едноставно не ми одговара. Но, во името на англиската круна, се решив за компромис за кој сум сигурна дека нема да и пречи на Меган, па пиев билен чај со лимон“, напиша Џулија.
Тогаш било време за првиот оброк, омлет од две јајца со многу зеленчук.


„За разлика од водата со лимон, јас сакам јајца“, забележала новинарката. Меган за Delish рекла дека за време на паузите за снимање ќе заборавела на чинија со овесна каша и ќе си направела омлет со свежи билки и сирење и тост. Џулија го прескокнала тостот и беше гладна подоцна, но си направила омлет со две јајца, лук, сол, бибер, квасец, протеини, пржена брокула и мешавина од пролетен зеленчук.
Следниот оброк бил јаболка со путер од бадем и сол.
„Ова беше единствениот оброк за кој бев скептична, но знаев дека морам да го поминам ако сакам да јадам како Меган цел ден. Затоа, ја пробав оваа чудна комбинација. Кога слушнав дека сака да го јаде ова, на почетокот бев воодушевена бидејќи сакам јаболка и путер од кикирики. Но, тогаш сфатив дека ги посолува, па затоа бев скептичен. Додавањето сол изгледа многу погрешно, но всушност имаше одличен вкус. Би го повторила ова“, заклучила Џулија.

За ручек имаше богата салата со хумус. Меган во едно интервју изјави дека сака салата „со некој вид протеини“, па затоа Џулија тука морала да импровизира.
Во садот ставила спанаќ, печурки, жолти пиперки, суви брусница и хумус ( варена леблебија со таан).
„Сфатив дека сакам хумус, но хумусот не ме сака. Иако стомакот ме повреди следното утро, не жалам за тоа. Комбинацијата беше вкусна”, рекла таа.


За вечера имало јаглехидрати односно тестенини.
Како што рекла Меган, јаглехидратите се нејзин криптонит и таа не може да одолее на чинија тестенини. И на Џулија не и пречел таков оброк.
„Јадењето како Меган Маркл еден ден не беше воопшто тешко затоа што, искрено, јадеме прилично слична храна. Исто така, сакам свежо овошје и зеленчук во мојата исхрана и житарки од цело зрно. Како неа, не можам да одолеам на чаша вино, колаче или две, бидејќи рамнотежата е клучна“, заклучика Џулија.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Мајка за синот изградила мостови до училиште

Грижлива мајка во кинеската провинција Хенан потрошила повеќе од милион јуани или околу 154.000 американски …