(ФОТО) 13. модни совети кои ќе ви бидат драгоцени цел живот

И покрај варијабилноста и трендовите, некои модни совети секогаш функционираат. Како да се комбинираат боите и моделите, и каква е улогата на пропорциите? Откријте клучни детали што ќе ви помогнат секогаш да изгледате тип-топ.

Избегнувајте впечатливи детали
Комбинацијата на модни детали и впечатлива облека може да создаде сосема спротивен ефект од посакуваниот и да создаде целосен впечаток на претерување. Изберете облека внимателно, намалете ја разноврсноста при изборот на накит и детали, особено оние што се впечатливи.

Изберете го вистинскиот материјал

Двете најважни карактеристики што мора да ги земете предвид при изборот на материјал се тежината и подвижноста. Ако материјалот е премногу тврд, тој нема да ги следи линиите на телото и правилно „да се лепи“, а ако е премногу тенок, ќе ја нагласи секоја издаденост, дури и оние што сакате да ги сокриете. Волната, мешавина од микрофибер волна, памук или памук измешана со свила се секогаш добар избор.

Грижете се за пропорциите
Некои парчиња облека можат добро да ви одговараат, но ако не ги комбинирате добро со други парчиња, крајниот резултат ќе биде незадоволителен.

Изберете стајлинзи што се комбинација од кратка облека над долги или долги парчиња облека преку пократки.
Изберете помеѓу кратка јакна во комбинација со фустан до колена, подолга јакна/палто со тесни панталони или блуза со пократко здолниште со крој на молив.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Премалку сон се поврзува со поголем ризик од една од најсмртоносните болести во светот

ЛИЦА на возраст меѓу 50. и 70. години кои спијат шест часа или помалку ноќе …