(ФОТО) Кејт Мидлтон покажала што е совршен зимски стајлинг: Ви треба едно единствено парче!

Изгледа толку моќно што ја носи цела комбинација и воопшто не е важно што има под тоа…

Во рамките на кратката претпразнична турнеја низ Велика Британија, војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон денес го посети Велс со сопругот принцот Вилијам и по тој повод ги воодушеви сите присутни со својот импресивен изглед.

Британската модна икона уште еднаш покажа дека е потребно едно парче за совршен стајлинг – долг црвен капут!


Со него, не ви треба многу за да ја доведете комбинацијата до совршенство – Кејт го сторила тоа совршено со тоа што прекрасното палто го спарила со црни чизми од велур на потпетици, кожни нараквици и мала црна кожна чанта.


Под палтото се наѕирала црна ролка – парче што е апсолутен хит секоја есен и зима, а како последен детал, софистицираната војвотка носеше црно-црвен кариран шал.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ослободете се од проблемите со кожата со сода бикарбона – Доаѓа времето на комарците, а…

Сода бикарбоната има навистина чудесно дејство Иако сме навикнати да ја користиме во исхраната, таа …