„ЧЕЛСИ БЕШЕ ВО КРУГОТ НА ПРОСТИТУЦИЈАТА“: Шокантна исповед на Даг Бенд кој го водел, сега згаснатиот фонт на Клинтонови!

Поранешниот помошник на Клинтон, Даг Бенд, за Venity Fair изјавил дека поранешниот претседател Бил Клинтон навистина го посетил озлогласениот „педофилен остров“ на Џефри Епштајн во јануари 2003 година и дека не може да го исфрли Епштајн од „орбитата“ на Клинтон, бидејќи тие летале кон Африка заедно во 2002 година со приватниот авион на Епштајн „Лолита експрес“.
Во „Venity Fair“, поранешниот најблизок соработник на Клинтон открил и дека 74. милијарди долари „минале“ низ хуманитарната организација на двојката Клинтон до неодамнешното гасење и дека свадбата на нивната ќерка Челси била платена од тој фонд. Младата Челси ја обвинил дека останала во контакт со Гислејн Максвел, „мадам“ на Епштајн (која сега е во затвор) и дека таа е дел од нивната организација што се занимавала со подведување на малолетници и трговија заради влијание.


Во шокантна исповед за „Venity Fair“, Даг Бенд тврди дека Клинтон продолжил да се дружи со Епштајн и да му ги зема парите, без оглед на тоа што му се судеше за педофилија во Флорида во 2006 година.
„Во 2006 година, Епштајн донираше 25.000 УСД на Фондацијата Клинтон, а во тоа време, Клинтон направи повеќе од дваесетина патувања со авионот на Епштајн, покажуваат дневниците за летови“.
Во јануари 2003 година, според Бенд, Клинтон по прв пат го посетил приватниот карипски остров на Епштејн, Litl Sent Džejms..
Бенд ја обвинил Челси Клинтон дека имала афера со Епштајн и Гислејн Максвел. На пример, Челси ја поканила Максвел на нејзината венчавка во 2010. година на имотот Брук Астор во Рајнбек, Њујорк, откако Епштајн се изјаснил за виновен за секс со малолетничка на Флорида.Овој некогаш најблизок соработник на Клинтон рекол дека тој самиот станал свесен за ужасните обвинувања против Гислејн Максвел дури во 2015 година и за тоа дека се надева дека „сите жртви ќе најдат правда“.
Тој додал дека уште во 2011 година им наредил на вработените во фондацијата „Бил Клинтон“ да го забранат пристапот на Максвел во „сите настани во светот на Клинтон“ и да се обидат да ја разделат Челси и неа.
„Им реков на сите да престанат да ја вклучуваат Гислејн во настаните, знаејќи дека Челси и нејзиниот татко ќе бидат многу лути. Тоа им го отежнуваа оправдувајќи се со зборовите дека тие две се премногу блиски“, рекол Бенд.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што ја одредува СУДБИНАТА на човекот? Десет цитати од познат психолог кои можат да дадат одговор

Познат психолог открива што е тоа што, според него, ја одредува судбината на речиси секој …