Три знаци на Зодијакот на кои им е судено да се збогатат

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Наследство или добра деловна идеја – за овие три знаци, судбина е кога-тогаш да добијат големи пари, без многу работа и тортура.

Бик
Бикот е знак на просперитет и познато е дека луѓето родени во овој знак имаат доста среќа со пари и материјални работи. Тие се вредни работници, но Бикот скоро по правило наследува пари или ужива во разни други привилегии, подароци или големи суми пари што ги добиваат во текот на животот и од роднини и од пријатели. Всушност, луѓето родени во знакот на Бик се чини дека добиваат материјална или финансиска помош секогаш кога ќе им биде потребна.
Бик, или оние кои имаат многу други планети во Бик, скоро по правило успеваат да соберат големи суми пари или имот за време на нивниот живот и работниот век. Дури и оние кои се родени со поскромни предуслови, без големи шанси за наследство, успеваат да се изборат за безбедност и големо почитување.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МААЛСКИ ИГРИ БЕЗ ГРАНИЦИ ВО ПЕТОК КАЈ„АВИОНЧЕ“

Со цел популаризација на маалските игри, поголема социјализација на децата и едукација за важноста од …