Дневен хороскоп за недела, 06.12.2020: Ракот мора да има повеќе оптимизам, Девицата бега од обврски, Јарецот не сака пасивна улога…

Јарец
Љубов:
Немате емотивен стимул, но не сакате да се помирите со пасивна улога. Слободно повлечете ненадеен потег.
Работа:
Вие сте во одлична форма, потрудете се да оставите добар впечаток на вашата околина. Не ја пропуштајте можноста што ветува деловни профити.
Здравје:
Обидете се правилно да ја насочите вашата креативна енергија.

Водолија
Љубов:
Бидете искрени во средбата со саканата личност. Меѓусебната доверба е неопходна и изгледа „лековита“.
Работа:
Ако не ви се допаѓа нечие однесување, обидете се да ја контролирате вашата фрустрација или незадоволство.
Здравје:
Обрнете внимание на поправилна исхрана и поздрав начин на живот.

loading...

Риби
Љубов:
Не бидете наивни или попустливи кон партнерот. Понекогаш вашиот збор треба да се слушне гласно.
Работа:
Избегнувајте деловен ризик. Нема причина да се истакнувате во ситуации кога има отежнувачки околности.
Здравје:
Ќе ви годат неколку часови здрав сон.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ниплпипл, Луфтанза, Хајка, Кантон6 и најпознатите скопски диџеи на фестивалот „Градот ме тера да пеам“

Утревечер (сабота), со почеток во 21 часот, во МКЦ ќе се одржи 12то издание на …