Дневен хороскоп за недела, 06.12.2020: Ракот мора да има повеќе оптимизам, Девицата бега од обврски, Јарецот не сака пасивна улога…

Терезија
Љубов:
Важно е да се биде во позитивно опкружување. Изберете го повнимателно вашето друштво за излегување или за интимна доверба.
Работа:
Имате добро идејно решение, но некој се обидува да ја ограничи вашата улога и влијание врз понатамошниот тек на деловниот договор.
Здравје:
Задржете ја присебноста и силната волја.

Скорпија
Љубов:
Одредена доза на мистицизам може да ви донесе непријатност во семејниот живот или во врската со партнерот.
Работа:
Вие сте практично ориентирани и им давате приоритет на работните места што носат материјални резултати.
Здравје:
Важно е да се постави граница помеѓу различни обврски.

loading...

Стрелец
Љубов:
Подобро е да ја прифатите утешната варијанта во средбата со саканата личност, отколку да се занесувате од работи што стануваат премногу далечни.
Работа:
Треба да преземете одговорност за своите постапки. Докажете си на себе и на другите дека можете да ги одржувате ветувањата.
Здравје:
Избегнувајте стресни или напнати ситуации.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за петок, 07.10.2022: Со многу шарм, не успевате да привлечете нечие внимание и наклонетост. Важно ви е да бидете во нечие друштво, почекајте поповолен момент…

Овен Љубов: Во односот со саканата личност не е се како што би сакале, но …