Дневен хороскоп за недела, 06.12.2020: Ракот мора да има повеќе оптимизам, Девицата бега од обврски, Јарецот не сака пасивна улога…

Рак
Љубов:
Не треба емотивните искри или летаргија во врската да ги доживувате како „самрак“.
Работа:
Повремено губите контрола над настаните што ги нарушуваат вашите деловни планови.
Здравје:
Ќе уживате во психофизичка релаксација.

Лав
Љубов:
Наместо да размислувате интензивно за нечии недостатоци, подобро е сериозно да ги анализирате однесувањето или пропустите што ги правите.
Работа:
Упорно се обидувате да ја импресионирате околината, но успехот не е лесен и едноставен.
Здравје:
Важно е да имате силна мотивација и добра волја.

loading...

Девица
Љубов:
Партнерот има доверба во вашите способности и остава на вас да донесете одлука во свое име. Не сакате некој премногу да ве обврзува.
Работа:
Имате интересни идеи. Блиц проценката е значајна предност при донесувањето нови одлуки, потпрете се на вашата интуитивна перцепција.
Здравје:
Ќе ви годи пешачење и некаков вид релаксација, како опуштање.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за петок, 07.10.2022: Со многу шарм, не успевате да привлечете нечие внимание и наклонетост. Важно ви е да бидете во нечие друштво, почекајте поповолен момент…

Овен Љубов: Во односот со саканата личност не е се како што би сакале, но …