Дневен хороскоп за недела, 06.12.2020: Ракот мора да има повеќе оптимизам, Девицата бега од обврски, Јарецот не сака пасивна улога…

Овен
Љубов:
Заобиколувате разни „љубовни двосмислености“ или личност со сомнителна репутација, но на крајот не го постигнувате посакуваниот ефект.
Работа:
Анализирајте нечие предупредување повнимателно. Подобро е да останете во нечија сенка отколку да започнете бизнис за кој немате доволно интерес.
Здравје:
Ќе ви годат неколку часови добар сон, обрнете внимание на соништата.

Бик
Љубов:
Вашето емотивно расположение и задоволство се менуваат во зависност од различните средби. Понекогаш изгледате збунето и неодлучно.
Работа:
Деловниот успех значи нова и добро осмислена акција, прифатете го предизвикот според вашите потреби.
Здравје:
Обрнете внимание на вашите здравствени опции и не ги тестирајте.


Близнаци
Љубов:
За разлика од вас, партнерот полесно решава лични или заеднички проблеми. За жал, ова ве става во инфериорна позиција.
Работа:
Нема причина да ја обвинувате околината за деловни неуспеси. Користете ги вашите дипломатски манири и практична духовитост.
Здравје:
Побарајте совет од некого и избегнувајте депресивно расположение.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за петок, 22.10.2021: Јасно ви е дека не можете да добиете сè што емотивно посакувате, но сепак не знаете како да уживате во она што го имате…

Овен Љубов: Потребно е подобро да ги усогласите мислите и чувствата, за да го зачувате …