(ВИДЕО) ОПАСНО – ПРИСТИГНУВА НОВА КОРОНА: Драматично предупредување од кинеската научничка која го откри Ковид-19

Кинеската научничка Ши Женгли од Институтот за вирусологија во Вухан предупредила дека во областите на југот и југоистокот на Кина, популациите на лилјаци носат други видови на вирусот корона кои веќе можат да се пренесат на луѓето.
Таа оценила дека е можно овие опасни вируси веќе да циркулираат надвор од границите на Кина, објави лондонски Гардијан.

„Тие вируси мора да ги бараме и во другите азиски земји, не само во Кина“, рекла Ши, која е позната под прекарот „Бетвомен“ затоа што ја проучува короната на вирусите пренесени од лилјаците.

Екран.мк/Tanjug

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Тивок убиец на бракот – посмртоносен од пари и секс

На прашањето зошто браковите пропаѓаат, повеќето би одговориле дека причината е лошиот сексуален живот, финансиската …