(ВИДЕО) Во клиника за абортуси жена нарекла кукавица: Поради реакцијата снимката е хит!

КОГА 26-годишната Венди Гроф не се грижи за своите четири деца или не ја води сопствената продавница на Етси, волонтира во клиника за абортуси во Северна Каролина.
Венди волонтира во организација наречена Charlotte for Choice, и како бранителла помага да се заштитат пациентите од демонстранти и разговара со демонстрантите. Минатата недела, Венди работела во својата смена кога слушнала како една од демонстрантките,Џенифер од организацијата Love Life, една пациентка кукавица.
26-годишната жена вели дека била многу лута што нарекле кукавица жена во нејзината најранлива состојба, па решила да реагира. Нејзината реакција била снимена од други волонтери на клиниката и станала вирална откако била објавена на ТикТок, каде што снимката собрала повеќе од 9. милиони прегледи.

@loveurmothersky daddy 😇🙏🏻😈 ##christok

♬ original sound – reiley

Откако видеото станало хит, во тренд се нашол и еден израз за Господ што го користела Венди – тато од рајот.

„Многумина од клиниката го користат тој термин“, рекла Венди за BuzzFeed, додавајќи дека го слуша и надвор. Таа исто така рекла дека Џенифер рекла, што не е снимено, дека клекнува затоа што тато од рајот не е среќен.

По нивната интеракција, Џенифер ја поканила Венди да се напие пијалак за да можат приватно да разговараат. Прво не сакала, но на крајот се согласила, а подоцна рекла дека нивниот разговор бил љубезен и пријатен.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Идеи за уредување: Како малиот стан да изгледа пространо!

Дизајнерката за уредување на ентериери Челзи Браун живее во стан од 48. квадратни метри во …