(ФОТО) ОГРОМНИ ПРОМЕНИ ПОРАДИ БОЛЕСТ – Денес, малкумина би ја препознале: Во 90-тите години, таа важеше за една од најубавите актерки

Американската актерка Кетлин Тарнер важеше за една од најубавите холивудски актерки. Сепак, додека блескаше на филмското платно, во исто време се справуваше со бројни здравствени проблеми. Јавноста не знаеше скоро ништо за тоа, но на крајот ја осудила.

На почетокот на 90-тите години, нејзината кариера беше доведена во прашање кога и беше дијагностициран ревматоиден артритис во доцните триесетти години, а лекарите и рекоа дека никогаш повеќе нема да оди. Кетлин не можеше да го прифати тоа, па продолжи да се бори за своето здравје. Сепак, лековите што ги земала си го направиле своето и нејзиниот изглед драстично се промени.

Како што вели денес, за неа не било важно како изгледа, туку само да преживее. Во тоа време многумина ја обвинуваа дека се одала на алкохол, иако во тоа време тоа било само лага. Подоцна, под притисок, се одала на алкохолот, за да ја ублажи болката.

Таа признала дека пиела затоа што лековите и го замаглувале умот и сè излегло од контрола.
Потоа, отишла на рехабилитација и отворено зборувала за својата болест.

 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Навики што откриваат дека сте пораснале во сиромашно семејство

Не секој е роден „под среќна sвезда“ – толку многу луѓе знаат многу добро како …