(РЕЦЕПТ) 5. напитоци кои се пијат пред спиење: Додека спиете, црниот дроб се чисти, килограмите се топат, телото се подмладува!

Овие производи совршено го чистат црниот дроб и ги топат масните наслаги.
За да го исчистите вашето тело од нездрава храна, пијте по еден од овие пијалоци секоја вечер пред спиење:
1. Чај од камилица
Чајот од камилица го чисти црниот дроб додека спиете, го смирува нервниот систем, го подобрува квалитетот на спиењето и го ублажува стресот.
Состојки: Половина лажичка мелени цветови од камилица, 250 мл вода.
Подготовка: зовријте вода, потоа тргнете ја од оган и додадете камилица. Оставете да се вари околу 10 минути, а потоа тргнете го од оган, процедете го, изладете и испијте. Пијте чај секоја вечер, две недели пред спиење.


2. Топла вода со лимон
Лимонот има диуретични својства и помага во детоксикација на црниот дроб.
Состојки: 1 лимон и 200 мл вода.
Подготовка: Загрејте ја водата (не треба да врие), а потоа додадете сок од лимон. Пијте половина час пред спиење.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Навики што откриваат дека сте пораснале во сиромашно семејство

Не секој е роден „под среќна sвезда“ – толку многу луѓе знаат многу добро како …