ШТО Е ЕНЕРГЕТСКИ ИМУНИТЕТ: Како да знаете дали сите центри во телото ви се чисти и отворени

Духовната енергија треба постојано да тече низ телото!
Дури и пред модерната ера и модерната технологија, пред многу векови, луѓето ја проучувале и ја негувале својата енергија и духовен аспект на личноста. Чакра е збор на санскрит што се преведува како „тркало“. Во нашето тело има 7. чакри, и секоја претставува еден енергетски центар.
Доколку сакате да се грижите за вашето енергетско здравје, односно за енергетскиот имунитет, важно е да ги слушате чакрите, да ги негувате и да бидете сигурни дека се отворени или затворени. Првите 5 чакри, од коренот до гркланот, се поврзани со Земјиниот елемент, а шестата, седмата, осмата и деветтата чакра се поврзани со Елементот на воздухот.
Отворените чакри имаат моќен ефект врз нашето здравје, енергија и духовност. Тоа им помага на духовната енергија да тече низ вашето тело навремено, но отворените чакри исто така можат да донесат ризик. Кога чакрите се отворени, ние сме поподложни на апсорпција на негативна енергија. Затоа е важно постојано да се работи на одржување на енергијата и секојдневно да се чистат чакрите од негативни вибрации преку медитација.
Како се чувствуваме кога чакрите ни се затворени
Можете исто така да процените сами дали вашите чакри се затворени или отворени со слушање на вашите сопствени чувства. Ако постојано се чувствувате уморни и исцрпени, немате доволно енергија или изгубите интерес за работи што сте ги сакале до неодамна, можно е чакрите да ви се затворени.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Славната тенисерка родила девојче и открила кое популарно име и го дала

Каролина Возниацки стана мајка. Поранешната данска тенисерка со нејзиниот сопруг и поранешна НБА sвезда Дејвид …