Ова се најдволичните  хороскопски знаци

Овен
Овните веруваат во љубов и моногамен секс, но во исто време сакаат да изневеруваат. Тие ќе се убедат себеси дека не прават ништо лошо и дека се само страствени и импулсивни, сепак, во реалноста тие се себични.

Терезија
Како главни манипулатори и лажговци, Терезиите се целосни морални лицемери затоа што прават луѓето да се чувствуваат добро само за да ги повредат зад грб.

Водолија
Водолијата е толку цврста во својот морал и верувања што често заборава на другите луѓе. Тие сакаат да се фалат со своите достигнувања и се многу завидливи и љубоморни. Тие се дволични затоа што го негуваат поимот пријателство само на површината. Веднаш штом ќе се најдат во ситуација да треба да му помагаат на својот сосед, тие повеќе сакаат да си помогнат на себе.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за петок, 18.06.2021: Ако добивате „лош сигнал“, важно е да се тргнете настрана и да почекате подобра можност…

Овен Љубов: Не дозволувајте нечие однесување да ве испровоцира на погрешна емоционална реакција. Бидете потрпеливи …