Ова се најдволичните  хороскопски знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
РЕТКО кој сака да се дружи со лицемерни луѓе, кои зборуваат едно, а мислат друго. Сепак, секој сретнал барем една таква личност во својот живот. Ако треба да се верува на астрологијата, хороскопскиот знак во кој е родена една личност може да ни каже многу за неговото вистинско лице, пишува Your Tango.

Скорпија
Скорпиите се садисти. Тие сакаат да се преправаат дека се бестрашни и без чувства. Во општеството тие ретко го покажуваат своето вистинско лице, но не гледаат ништо лошо во тоа. Тие сметаат дека е во ред да се претстават во поинакво светло, сè додека општеството го прифати тоа.

Близнаци
Близнаците не знаат како да комуницираат, но знаат како да ги натераат луѓето да им веруваат, кога во реалноста тие планираат одмазда зад грб. Тие не почитуваат никакви морални принципи и не се грижат премногу за тоа што прават правилно.

Лав
Лавовите сакаат да бидат во центарот на вниманието. Тие се лицемери кои сакаат сè да биде точно како што замислувале. Тие сакаат сè да се случи под нивни услови, и ако не се случи тоа, тие брзо ќе го покажат своето вистинско лице и ќе започнат да се однесуваат со луѓето околу нив како да се ѓубре.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Путерот е неверојатен ХИДРАНТ за кожата на лицето! За секое нанесување, кожата ќе ви каже БЛАГОДАРАМ!

Доколку сè уште немате „путер за тело“ во вашето шкафче за креми, сега е вистинско …