(ФОТО) Имате стан од 30. квадрати и немате идеја како да го опремите? Оваа жена нашла решение!

Станот чија приказна денес ви ја донесуваме нè привлече на прв поглед и веројатно би помислиле дека станува збор за уште една совршена, пространа и светла внатрешност на Инстаграм, да не наидевме на фактот дека станува збор за гарсониера која има само 30. квадратни метри.
Овој стан од 30 квадратни метри е вистинска мала бајка и секоја нова фотографија што сопственикот ја објавува на Инстаграм служи како инспирација за нова промена во сопствениот ентериер.
Како е уреден овој стан од 30. квадратни метри?

Овој стан се наоѓа во норвешкиот град Графтдијк, на северот од земјата. Станува збор за стара зграда, која го вклучува и оваа понова реновирана гарсониера Античкиот дух скоро целосно исчезна од внатрешноста и тој бил редизајниран во минималистички сканди стил, со акцент на деталите што ја прават разликата.
Црна и бела, тактички наизменично се разменуваат, давајќи внимание тука и таму на декор во неутрални и земјани бои.
Секојпат и тогаш, на Рајке и се допаѓале мали трансформации на просторот, токму во форма на детали, менувајќи ја сликата за целиот простор од сезона во сезона. Сè уште е истиот стил, а украсите му даваат свежина.
Подолу ви донесуваме повеќе фотографии од овој простор, каде што централната точка е дневната соба со трпезарија, а има и спална соба од 7. квадратни метри, кујна и бања.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Нова жртва на корона: Почина актерот Љупчо Тодоровски – Упа

Со непребол колегите се простуваат од својот колега Љупчо Тодоровски – Упа кој на 65. …