Сувите смокви се одлични но не смее секој да ги јаде

Сувите смокви се одличен избор за време на пост и за време на студено време, бидејќи тие можат брзо да му ја обезбедат на организмот потребната енергија. Нивниот единствен недостаток е што тие се доста калорични, па затоа треба да се биде умерен во количествата
Конзумирањето на суви смокви е добро и за здравјето на коските, бидејќи тие се одличен сојузник во одржување на нормалната густина на коските и спречување на остеопороза.


Богати се со бројни витамини, меѓу нив и витамини од групата Б, кои помагаат во ситуации на зголемена нервоза и несоница, а исто така придонесуваат за подобра концентрација и ја стимулираат меморијата.
Затоа е добро студентите да ги земаат додека учат, како и за сите оние чии работни места вклучуваат голем умствен напор.
Високата содржина на бакар во составот на сувите смокви се препорачува на луѓе кои страдаат од анемија. Ова е затоа што бакарот стимулира поголемо производство на црвени крвни зрнца, еритроцити.
Сувите смокви се познати и како добри борци против слободните радикали. Бидејќи се богати со растителни влакна, тие помагаат во подобрувањето на варењето на храната и се одличен избор за луѓето склони кон запек и хемороиди.


Поради нивната висока содржина на калциум, тие можат да бидат дури и многу добра замена за млеко и млечни производи, кога не смеат да се консумираат од која било причина.
За луѓето со дијабетес се препорачува претпазливост при конзумирање на суви смокви бидејќи содржат многу шеќер. Од истата причина, луѓето кои се на диета и сакаат да ослабат не треба да претеруваат со нив. Имено, при подготовката на суви смокви, најголемиот дел од влагата излегува од нив, затоа, се зголемува концентрацијата на гликоза. Сувото овошје има многу калории, па затоа може да им наштети на дијабетичарите. Дури и’ со дијабетес тип 1, забранета е калорична храна, а да не зборуваме за тип 2.
Сувото овошје не содржи супстанции што го намалуваат нивото на шеќер. Напротив, тие доведуваат до остар скок во него, и тоа е опасно. Во таа смисла, сувите смокви се контраиндикувани кај дијабетес мелитус од кој било вид и тежина.


Исто така, за да траат подолго, при индустриско сушење на смокви се користи сулфур диоксид и сулфити. Сепак, проблемот е во тоа што овие супстанции можат да предизвикаат алергиски реакции кај некои луѓе, особено кај астматичарите, па затоа би било пожелно да избегнуваат смокви кои се сушат на овој начин.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Сите благодети на кафето: Ги намалуваат шансите за рак, го подобруваат памтењето…

Умерената потрошувачка на кафе (до 4 филџани на ден) всушност го продолжува животот Иако честопати …