Инхалер и Телониус Монстер потврдени на Пинкпоп 2021

Ирскиот бенд Инхалер го потврди настапот на Пинкпоп во 2021 година. Младиот бенд се појави на програмата и е подготвен за големата работа..

Европската програма за размена на таленти (ЕТЕП) беше воведена во 2003 година за да се овозможи „размена“ на европски уметници низ Европа во поголем обем од кога било досега. ЕТЕП, иницијатива на ЕСНС, ги олеснува резервациите за европски акти на фестивалите надвор од нивните матични земји и генерира обемно медиумско покритие за овие уметници во соработка со Европската унија за радиодифузија (ЕБУ), канцелариите за извоз и локалните медиуми. На овој начин, ЕТЕП сака да ги зајакне меѓународните кариери на европски бендови и артисти. Пинкпоп ја поддржува оваа иницијатива уште од нејзиното основање и исто така се обидува секоја година да даде место на фестивалот од ветувачки чин од Европа.

Освен Инхалер на овој фестивал ќе настапи и Thelonious Monster. Групата на фронтменот Боб Форест веќе беше на сцената во Ландграф во 1993 година.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Нова жртва на корона: Почина актерот Љупчо Тодоровски – Упа

Со непребол колегите се простуваат од својот колега Љупчо Тодоровски – Упа кој на 65. …