(ВИДЕО) Славниот глумец во нова божиќна реклама:„Да се потсетиме едни со други на она што е навистина важно!“

Во новата реклама со божиќна тематика славниот актер, Стив Карел се појавува во костум на Дедо Мраз.
Рекламата се вика „Најголемиот подарок“, а на него се гледа како им кажува на џуџињата дека „обичните подароци нема да бидат доволни после ваква година“.
Сепак, џуџињата наоѓаат начини да ја вратат Божиќната радост на луѓето ширум планетата.
„За време на празниците, ние славиме поминувајќи време со најблиските“, вели Карел.
„Ние се потсетуваме едни на други за она што е навистина важно, а тоа е она што на сите ни треба за една ваква година. Се надевам дека оваа приказна ќе им донесе на луѓето барем малку среќа”, заклучува тој.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Читателите избрале: Ова се десетте најдобри пејачи на сите времиња

ЧИТАТЕЛИТЕ на порталот Ranker гласале за најдобрите пејачи на сите времиња. Списокот вклучува многу од …