(ВИДЕО) Втор хаос на трката на Формула 1

На трката во Формула 1 за Големата награда на Бахреин, на патеката беше виден уште еден голем инцидент, во осмиот круг.
По страшниот судир на почетокот на трката во која се запали автомобилот на Роман Грожан и во кој возачот едвај извади жива глава, се случи нова опасна сцена само неколку круга подоцна.
Трката требаше да биде запрена во осмиот круг и безбедносното возило мораше повторно да се упати кон караванот.
Инцидентот се случил во осмиот круг кога Данил Квjат, кој бил учесник во инцидентот и на стартот со Роман Грожан, го удрил автомобилот на Ленс Строл, чиј автомобил се превртел на патеката!
Строл така остана надвор од трката, за среќа се чувствува добро, а трката потоа продолжи без него.
Како изгледало сето тоа, можете да видите на видеото во прилог.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) Новак за еден ден од тениски негативец до херој

Новак Ѓоковиќ во последно време е постојано на мета на светските медиуми, притисокот врз најдобриот …