(ФОТО) Се свршил Чендлер од „Пријатели“

Холивудскиот актер Метју Пери се верил со својата 22-години помлада девојка Моли Хурвиц, пренесува „People“.
Иако во мај ја прекинал двегодишната врска со менаџерката Моли Хурвиц, актерот решил да направи голем чекор.
Овој пар ги решил своите проблеми, па решиле да запловат во брачното пристаниште.


Метју Пери, кој се прослави со улогата на Чендлер Бинг во серијата „Пријатели“, ја запросил својата девојка Моли, а таа рекла „да“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by People Magazine (@people)

„Одлучив да се верам“, рекол актерот и додал:
„За среќа, сега се дружам со најдобрата жена на светот“, изјавил актерот за „People“.


Да потсетиме, актерот и менаџерката се заедно од 2018. година, а досега нивната врска ја држеа подалеку од очите на јавноста.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Навики што откриваат дека сте пораснале во сиромашно семејство

Не секој е роден „под среќна sвезда“ – толку многу луѓе знаат многу добро како …