(ФОТО) Стан од 23. квадрати во кој секој метар е преубаво искористен

Иако можеби ви се чини дека со 23 квадратни метри простор за живеење, не може да се стори многу, освен некако да се стиснат основите што ви се потребни, Естонката Лиза Вали покажува дека со малку креативност и снаодливост, толку многу може да се постигне на толку мала квадратура.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Liisi Väli (@liisivali)

Инспирацијата за украсување на нејзиниот стан ја наоѓа, кој, меѓу другото, го краси високиот плафон, во старите европски ентериери.
„Сакам да комбинирам старо и ново, различни стилови и материјали и да направам сè да изгледа лесно и воздушно“, рече таа за порталот Zadovoljna.hr и заклучила дека сака традиционален стил со доза на модерно.
Кога украсува, тој наоѓа инспирација на Инстаграм, но има и книги и списанија за ентериери, како и филмови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Liisi Väli (@liisivali)

Кога станува збор за дизајнирање мали простори како нејзиниот, Лиза смета дека е важно да се користат светли тонови за станот да изгледа поголем отколку што е.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Liisi Väli (@liisivali)

Затоа, таа користела многу бела боја, а скоро целиот мебел беше бел.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Liisi Väli (@liisivali)

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Навики што откриваат дека сте пораснале во сиромашно семејство

Не секој е роден „под среќна sвезда“ – толку многу луѓе знаат многу добро како …