(ФОТО) Последната девојка на Марадона плаче на ТВ: „Неговото семејство не ми дозволува да се простам!“

РОЦИО ОЛИВИЈА, последната партнерка на Диего Армандо Марадона, била гостин во една аргентинска телевизија и плачела зборувајќи за него. Таавели дека неговите деца и поранешната сопруга не и дозволуваат да се збогува со него на бдението.

„Ме боли што не ме пуштаат, го повредуваат и Диего. Јас сум неговиот последен партнер, имам исто право да се збогувам со него како и другите. Не знам зошто ми го прават тоа, не провоцирам никого”, изјавила Росио, кој не ги криела солзите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rocio! (@rocio_g_oliva)

„Многу се сакавме. Тој беше многу љубезен кон мене, секогаш ќе го паметам по добро. Беше прекрасен кон моето семејство, имаше џиновско срце”, рекла меѓу другото Росио.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rocio! (@rocio_g_oliva)

Поранешната фудбалерка со Марадона мина шест години, а веридбата заврши во 2018. година.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Навики што откриваат дека сте пораснале во сиромашно семејство

Не секој е роден „под среќна sвезда“ – толку многу луѓе знаат многу добро како …