Аргентински медиуми: Почина Диего Марадона

Аргентинскиот весник Clarin објавил дека во 61. година умрел Диего Марадона.
Како причина за смртта се наведува срцев удар…
Како што веќе пишувавме неодамна Марадона беше хоспитализиран поради депресија а потоа имаше операција поради можно крварење во мозокот.
„Сè беше успешно и се одвиваше како што се очекуваше“, објавил тимот за односи со јавност на Марадона.


Марадона имал „субдурален хематом“ – собирање на крв помеѓу мембраната и мозокот, изјавил неговиот личен лекар Леополдо Луке.
Луке, невролог, рекол дека проблемот е веројатно предизвикан од повреда, но рекол дека Марадона не се сеќава на тоа.


За жал последните вести од Аргентина велат дека славниот фудбалер починал, најверојатно, од срцев удар.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Навики што откриваат дека сте пораснале во сиромашно семејство

Не секој е роден „под среќна sвезда“ – толку многу луѓе знаат многу добро како …