Харисон Форд: „После мене никој не може да биде Индијана Џонс!“

На популарниот актер Харисон Форд не му се допаѓа идејата некој друг да ја толкува улогата на Индијана onesонс по него, пишува „Screen Rant“.
Во интервју за „USA Today“, Форд бил запрашан кого би сакал да го види како Индијана Џонс откако тој ќе ја заврши улогата.
„Никој нема да биде Индијана Џонс, разбираш? Јас сум Индијана Џонс. Кога мене повеќе ќе ме нема ниту него нема да го има“, одговорил со насмевка.

Да потсетиме, неодамна беше најавен „Индијана Џонс 5“, филм за кој се претпоставува дека е последен во оваа франшиза.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Не напушти уште една легенда: Почина Бранка Станковска

Легендарната радио и тв спикерка и водителка, Бранка Станковска, која имаше 90 години, почина денеска …