Дневен хороскоп за вторник, 24.11.2020: Негирање ветување, несигурност, нови авантури…

Овен
Љубов:
Позицијата на Месечината во вас поттикнува емоционална несигурност. Бидете искрени со некој што ги знае вашите „слабости“.
Работа:
Немате интерес да се посветите на некои деловни теми за кои е потребен дополнителен напор.
Здравје:
Ќе уживате во неколку часови здрав сон и релаксација.

Бик
Љубов:
Подобро е да ги насочите мислите кон вашата сакана личност, отколку премногу да се занесувате гледајќи различни луѓе од страна.
Работа:
Тргнувате од погрешни информации. Треба да имате поголема храброст и самодоверба за да воспоставите нови правила во врска со соработниците.
Здравје:
Обрнете внимание на поздрав и среден начин на живот.

Близнаци
Љубов:
Партнерот делува нетрпеливо очекувајќи да ги исполните ветувањата, но имате добра љубовна стратегија од која не се откажувате лесно.
Работа:
Имате големи амбиции, но вашиот успех е релативен и подлежи на нагли промени. Вие сте во променлива психофизичка фаза.
Здравје:
Важно е рационално да се користат енергијата и времето.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) Нова туристичка атракција – летови над Чернобил!

Откако пандемијата „Ковид 19“ паузира и „паркира“ голем број летови, многу авиокомпании излегоа со „никаде“ …